Koszyk
0
605 381 113
BLOG
Kociołek żeliwny - świetna sprawa! czyli kociołek o wielu zaletach  (17.01.2018 r.)
Kociołki żeliwne stały się jednym z najpopularniejszych naczyń, w którym coraz chętniej przygotowujemy różne potrawy na ognisku. Znajdują swoje zastosowanie w różnych okolicznościach przyrody, czy jest to kameralne rodzinne grillowanie, biwak czy odpoczynek na campingu. Na rynku są kociołki żeliwne węgierskie - w zestawie z pokrywą, do zawieszenia na trójnogu, nad ogniskiem oraz kociołki żeliwne myśliwskie -  na nóżkach i z pokrywą dokręcaną śrubą, do postawienia w ognisku.
Początki gotowania w kociołkach żeliwnych miały miejsce wiele lat temu, kiedy ludzie prowadzili koczowniczy tryb życia. Wtedy jedynym sposobem zaspokojenia głodu, było przygotowywanie potraw na ogniu palonym na świeżym powietrzu. W tym czasie zaczęły powstawać pierwsze kociołki , w których gotowano strawę dla członków społeczności. Tak przyrządzane potrawy są obecnie typowe dla kuchni węgierskiej ? gulasz seklerski czy tak popularne u nas leczo. Tak naprawdę w kociołku żeliwnym typu węgierskiego, możemy przygotować wiele rodzajów zup, używając różnorodnych składników. I nie tylko zup, bo wachlarz potraw jakie możemy wyczarować z kociołka żeliwnego jest wiele. Tak naprawdę wystarczy puścić trochę wodze naszej fantazji? Kociołek myśliwski żeliwny kojarzy się głównie ze słynnymi pieczonkami, duszonkami, maścipulą, nazwa zmienia się zależnie od regionu. Kulinarne eksperymenty dowiodły jednak, że nie tylko to możemy w nim upichcić. W kociołku żeliwnym myśliwskim, upieczemy też przepyszną golonkę w kiszonej kapuście, żeberka czy jagnięcinę. Wszystko zależy tylko od kulinarnych upodobań amatorów pichcenia na świeżym powietrzu i spędzania czasu na wspólnym biesiadowaniu.
Kociołki żeliwne są produkowane z żeliwa szarego,  jest to materiał będący stopem żelaza i węgla, a także innych składników. Posiada ono cechę równomiernego nagrzewania oraz długotrwałego utrzymywania ciepła. Dzięki tym właściwościom przygotowywane w kociołku żeliwnym potrawy, zachowują swój wyjątkowy smak.  Istotną rzeczą jest, aby przygotowując danie, wyłożyć wnętrze kociołka liśćmi kapusty. Zapobiega to przywieraniu jedzenia do ścianek kociołka i ryzyku przypalenia naszych dobroci. Prawidłowa konserwacja kociołków żeliwnych spowoduje to, że będą nam w dobrym stanie towarzyszyć przez wiele, wiele lat.
Żeby jedzenie z kociołka było dla nas naprawdę zdrowe musimy mieć pewność co do jego pochodzenia i składu żeliwa z którego został wykonany, pytajcie zatem dostawców jakie jest pochodzenie kociołka i w razie wątpliwości proście o deklarację materiałową z odlewni.
To że ktoś pisze, że produkt jest polski wcale nie oznacza, że nie jest importowany z dalekiej Azji.
Istotnym aspektem, jest również świadomość, że kupujemy produkt wykonany w naszym kraju, wspierając jednocześnie polskich przedsiębiorców. 

zoom (+)
Osoby trafiające na tą stronę wyszukiwały między innymi:
kociołek węgierski, kociołek żeliwny, jaki kociołek wybrać, dlaczego z żeliwa
BLOG
Grille ogniskowe z rusztem stalowym  |  Grille ogniskowe z rusztem nierdzewnym  |  Ruszty do grilla  |  Trójnogi  |  Paleniska ogrodowe  |  Kociołki węgierskie żeliwne  |  Kociołki myśliwskie żeliwne  |  Patelnie ogniskowe  |  Zestawy grillowe  |  Płyty grillowe  |  PEKA - kociołek żarowy  |  Akcesoria
Szybkie płatności obsługuje:
Przelewy 24
Wpłaty na konto bankowe:
Bank Millenium S.A.
30 1160 2202 0000 0002 9020 1081
ES-ER Wojciech Rydzewski
42-211 Częstochowa
ul. Kiedrzyńska 67A
NIP 949-078-39-41
REGON 240905442

tel.: 605 381 113
Wykorzystywanie tekstów, materiałów graficznych oraz innych plików zawartych na stronie bez zgody autorów surowo zabronione!
Copyright © 2015-2024 ES-ER
Ładowanie strony: 0.01 sec.
Wykonanie strony: Brewka.pl